jak zrobić świeczkę w Minecraft?

jak zrobic swieczkę w mminecraft

Jak zrobić świece w Minecraft?

Szukając tego artykułu na pewno zastanawiałeś się jak zrobić świeczkę w Minecraft! Dobrze trafiłeś! Aby zrobić świecę w Minecrafcie, po prostu umieść 1 sznurek nad 1 plastrem miodu w oknie rzemieślniczym. Następnie możesz nadać świecy określony kolor, umieszczając ją w oknie rzemieślniczym wraz z wybranym przez siebie barwnikiem, aby uzyskać barwioną świecę. To trochę podobne do robienia różnokolorowych fajerwerków Minecrafta, jeśli jesteś z tym bardziej zaznajomiony.

Zobacz też: Jak zrobić kowala w Minecraft

Świeczki w Minecraft – co to jest?

Świece zostały dodane do Minecrafta wraz z aktualizacją 1.17 i są świetnym nowym sposobem na dodanie odrobiny światła do twojego nowego domu Minecrafta lub prawie każdego fantastycznego buildu Minecrafta, jaki możesz sobie wyobrazić. Możesz wykonać 16 różnych kolorów świecy, a także podstawową świecę woskową.

Aby umieścić świeczkę, po prostu wybierz ją na pasku skrótów i kliknij prawym przyciskiem myszy na powierzchni, na której chcesz ją umieścić. Na jednym bloku można umieścić maksymalnie 4 świece, ale muszą być w tym samym kolorze. Nie możesz mieć jednego bloku, który zawiera jednocześnie czerwone, zielone, żółte i niebieskie świece.

Zobacz też: Pytania na randkę

Jak zapalić świeczkę w Minecraft?

Aby zapalić świeczkę, kliknij ją prawym przyciskiem myszy Krzemieniem i Stalą.

Świeczki Minecraft – poziom światła

Oto jak zmienia się poziom światła w bloku w zależności od liczby świec:

  • 1 świeca: poziom światła 3
  • 2 świece: poziom światła 6
  • 3 świece: poziom światła 9
  • 4 świece: poziom światła 12

Aby zgasić światło świecy, kliknij ją prawym przyciskiem myszy pustą ręką. Blok trzymający świecę można napełnić wodą bez pękania świecy, ale światło zostanie zgaszone i nie można ponownie zapalić świecy, gdy jest zalana – z oczywistych powodów.

Wreszcie – i co najważniejsze – możesz umieścić pojedynczą świeczkę na cieście, aby zamienić ją w tort ze świeczkami! Świeca jest upuszczana, gdy Ciasto zostanie zjedzone lub zniszczone. Świetny prezent na urodziny Twojego przyjaciela.

Sprawdź!  Jak wykorzystać dojrzałe banany? Sprawdzamy!

Jak zrobić świece w Minecraft – podsumowanie

Po przeczytaniu tego artykułu, na pewno będziesz wiedział jak zrobić świeczkę w MC. Dostępne jest kilka poziomów światła, jeśli pojawią się jakieś pytania, daj znać w komentarzu.

Przeczytaj również:

Plaster miodu w Minecraft

Jak zrobić papier w Minecraft?

Oceń artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *