Minecraft: Jak zrobić i używać stół kowalski

Stół kowalski minecraft

Minecraft: Jak zrobić i używać stół kowalski Minecraft

Ze wszystkimi różnymi stołami występującymi w grze, gracze eksplorujący rozległy, sześcienny świat Minecrafta mogą się czasem pomylić. Stoły kowalskie są zarówno odmianą bloku kowadła, jak i blokiem miejsca pracy dla bezrobotnych mieszkańców wioski, który pozwala im zostać kowalami narzędzi.

Stoły kowalskie są bardzo łatwe do wykonania i gracze mogą je wykonać lub znaleźć na bardzo wczesnym etapie gry, chociaż ich najważniejsza funkcja ulepszania zbroi nie będzie miała znaczenia przez dłuższy czas, ponieważ wymaga to Diamentów i Sztabek Netherytu. Rozsądnie jest jednak znaleźć je wcześniej niż później, ponieważ one i tworzeni przez nie kowale mogą być pomocni w zbieraniu Diamentowych narzędzi.

Minecraft stół kowalski – komponenty i przepisy na stół kowalski

Do stworzenia stołu kowalskiego potrzebne są 2 sztabki żelaza i 4 drewniane deski z dowolnego drewna. Kształt przepisu jest również dość prosty, ponieważ składa się on z 2 x 3 żelaznych sztabek w górnym rzędzie i 4 drewnianych desek w 4 wolnych miejscach pod nimi. Mimo że jest to prosty przepis, gracze będą musieli użyć Stołu Kowalskiego, aby go wykonać, ponieważ sekcja rzemiosła w inwentarzu gracza o wymiarach 2 x 2 nie jest wystarczająco duża, aby pomieścić wszystkie składniki.

Zobacz też: jak zrobić świeczkę w Minecraft

Gdzie mogą pojawić się stoły kowalskie?

Alternatywnie, gracze mogą mieć szczęście i znaleźć w pełni działający Stół Kowala w każdej normalnej Wiosce. Jest nawet możliwe, że mieszkają tam już jacyś kowale, jeśli mieli okazję wejść w interakcję z tym blokiem Miejsca Pracy.

Zobacz też: co to jest pocałunek posejdona

Używanie stołu kowalskiego do ulepszania zbroi i narzędzi

Ci, którzy zebrali i ewentualnie zaczarowali solidny zestaw Diamentowych zbroi i narzędzi, mogą dalej ulepszać swój ekwipunek za pomocą Stołu kowalskiego. Aby to zrobić, należy wejść w interakcję ze Stołem Kowala, co spowoduje wyświetlenie menu, które wygląda bardzo podobnie do tego z Kowadła.

Sprawdź!  Riviera Maison: Twój klucz do luksusowego wnętrza

Następnie gracze będą musieli umieścić wybrane narzędzie lub zbroję w lewym slocie oraz 1 sztabkę Netheritu w slocie obok. Prawy skrajny slot powinien zostać wypełniony Netherytową wersją diamentowego narzędzia lub zbroi, umieszczoną w lewym skrajnym slocie.

Warto zauważyć, że przedmioty ulepszone w ten sposób przy stole kowalskim zachowują swoje zaklęcia i poziom trwałości, a proces ulepszania nie wymaga doświadczenia.

Zobacz też: jak zrobić książkę Minecraft

Używanie stołu kowalskiego do tworzenia i handlu z rzemieślnikami

Podobnie jak w przypadku wszystkich bloków miejsc pracy, aby zatrudnić wieśniaka, wystarczy umieścić stół kowalski w pobliżu bezrobotnego wieśniaka i poczekać, aż wejdzie on z nim w interakcję, aby powstał nowy kowal.

Jeśli ktoś posiada nadmiar Szmaragdów, może zająć się handlem, aby zdobyć trudno dostępne towary. Handlując z Kowalem, gracze mogą kupić narzędzia różnego rodzaju, nawet diamentowe i zaczarowane, jeśli Kowal jest na wystarczająco wysokim poziomie.

Mamy nadzieję, że dowiedziałeś się jak zrobić stół kowalski Minecraft i wykorzystałeś go już w grze. Daj znać w komentarzu jak Ci poszło!

Do czego służy stół kowalski w Minecraft?

Stół kowalski to blok stanowiska pracy kowala, który generuje się w wioskach. Może być użyty do ulepszenia diamentowego sprzętu w sprzęt netheritowy.

Jak zrobić stół kowalski w Minecraft?

Aby zrobić stół kowalski, umieść 2 sztabki żelaza i 4 drewniane deski w siatce craftingu 3×3. Podczas craftingu z użyciem drewnianych desek, możesz użyć każdego rodzaju desek, takich jak dąb, świerk, brzoza, jungle, akacja, ciemny dąb, karmazyn czy deski wypaczone. W naszym przykładzie używamy desek dębowych.

Oceń artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *