Co to znaczy WTF, XD, BTW, LOL, IDK, UWU, OMG, LMAO, KK, YIKES, CRINGE? Wyjaśniamy popularne skróty Internetowe

Wyjaśniamy popularne skróty Internetowe

W Internecie panuje mnóstwo słówek, które pozwalają się komunikować. Z tymi słowami spotykamy się na każdym kroku np. w mediach społecznościowych, filmikach w internecie, na streamach lub na czacie, słowa pojawiają się nawet w prawdziwym życiu podczas rozmowy, głównie wśród młodzież. Słuchając ich prawdopodobnie zastanawiasz się co to znaczy WTF, XD, BTW, LOL, IDK, UWU, OMG, LMAO, MROZI, CRINGE lub KK, ciężko zrozumieć wypowiedź nie znając rozwinięcia tych słów. Dodatkowo nie jest możliwe używanie tych skrótów, gdy nie rozumiesz ich znaczenia ponieważ można powiedzieć coś niezrozumiałego lub dziwnego.

Co to znaczy WTF?

Zastanawiasz się co znaczy WTF?

WTF to skrót od angielskiego wyrażenia „What the f*ck”. Wyrażenie oznacza zdziwienie, zgorszenie lub zaskoczenie. Wszystko zależy od kontekstu wypowiedzi, pojawia się w formie pozytywnej lub negatywnej. Jest to jeden z najczęściej pojawiających się wyrażeń i warto wiedzieć jak go zastosować.

Jak używać XD? Co znaczy xd

XD to jedna z popularniejszych wyrażeń w Internecie. XD przedstawia śmiejącą, rozbawioną twarz. X przedstawia oczy, natomiast D usta. XD używane jest na końcu wypowiedzi w postaci „XD”, „xd”, „xD” lub „Xd”. Dodatkowo zdarzają się sytuacje, że „XD” stanowi odrębną wiadomość.

O co chodzi z BTW?

Rozwinięciem słowa BTW jest „By the Way” po polsku oznacza to „przy okazji”. Zazwyczaj stosowane jest podczas wypowiedzi, gdy planujemy na coś zwrócić uwagę lub dodać cenną informacje.

IDK co to znaczy?

Co oznacza skrót idk? IDK to skrót od słowa „I don’t know” w naszym języku oznacza to „nie wiem”. Słowo używane jest najczęściej jak odpowiedź na pytanie. Jest znacznie krótsze od słowa „nie wiem” i efektywniej wygląda.

UWU – jak używać?

UWU lub UwU. Jedno z nowszych wyrażeń rozpowszechnione głównie przez fanów K-pop. UwU to wyrażenie przedstawiające zadowoloną, uroczą twarz. Ludzie używający tego wyrażenia starają się nadać wypowiedzi słodki i uroczy ton.

Sprawdź!  Chirurgia Piotrków Trybunalski: Jak wybrać najlepszego specjalistę dla Twojego zabiegu

OMG – co to jest?

Rozwinięciem skrótu OMG jest „Oh my God”, w naszym języku oznacza to „O mój Boże”. Słowo ma dwa znaczenia pozytywne oraz negatywne, wszystko zależy od kontekstu w jakim to zostało użyte. Często to możemy to usłyszeć w połączeniu z lol tj. „omg lol co to znaczy”.

LMAO co oznacza?

LMAO co to znaczy? Rozwinięciem skrótu LMAO jest „Laughing my Ass off” w naszym języku oznacza to, że śmiejemy się tak bardzo, że odpada mi tyłek. Używane jest w sytuacji, gdy coś nas bardzo rozbawiło. Młodzież używa również innych słów w tym kontekście np. „ale beka”, „kisnę” albo „gniję”

KK – co to znaczy?

KK to w prostszym znaczeniu „Okej”, „spoko” lub „w porzadku”. Wcześniej używane również jako K, jednak forma KK zdobyła większa popularność niż jej krótsza wersja.

Kiedy używać CRINGE?

Cringe to w tłumaczeniu „żenata”. Używane jest w momencie, gdy widzimy lub słyszymy o dziwnej sytuacji, która nie jest znormalizowana np. – Widziałeś nowy filmik XYZ? – tak, ale cringe. W naszym kraju popularne ostatnio stało się słowo „mrozi” jednak oznacza to samo co cringe.

Yikes co to znaczy

Yikes (czytamy. jajks) to wyrażenie, które stosujemy w sytuacji na nieprzemyślaną sytuacje lub wiadomość. Najczęściej yikes stosuje się w sytuacji, gdy ktoś opowiada smutną historię. Można to porównać do „ojeju” lub „o k**wa”.

Co to znaczy Pog?

Pog, PogChamp lub Poggers to słowa pochodzące z serwisu streamingowego Twitch i oznaczają podekscytowanie.

Oceń artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

1 thought on “Co to znaczy WTF, XD, BTW, LOL, IDK, UWU, OMG, LMAO, KK, YIKES, CRINGE? Wyjaśniamy popularne skróty Internetowe

  1. Długo szukałem yikes co to znaczy ale w końcu się dowiedziałem co to znaczy xd lol 😀 Strasznie dziwny język stosuje teraz młodzież, ciężko ogarnąć ocb

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *