Magazyn energii w połączeniu z panelami fotowoltaicznymi

magazyn-energii

Fotowoltaika produkuje energię elektryczną dzięki energii słonecznej. W ten sposób można zasilać wszystkie sprzęty elektryczne działające wewnątrz gospodarstwa domowego, przedsiębiorstwa czy też gospodarstwa rolnego. Połączenie paneli fotowoltaicznych z magazynem energii daje wiele korzyści, o których jest ten artykuł. Co więcej opowiemy o tym, jak dokładnie działa magazyn energii.

Jak działa magazyn energii?

Magazyny energii to urządzenie, które jak sama nazwa mówi, gromadzi energię elektryczną wyprodukowano przez panele fotowoltaiczne. Sprzęty te działają ze sobą z ogromną skutecznością. W przypadku, kiedy gospodarstwo jest wyposażone jedynie fotowoltaikę bardzo często następuje relacja kupna sprzedaży z lokalną siedział energetyczną. Obecnie rozliczenie nazywane net-billingiem polega na sprzedaży nadwyżki energii do sieci i jej ponownego kupna w razie zwiększonej konsumpcji. Niestety, ale energię sprzedaje się do sieci po cenie niższej niż później się kupuje. Jest to więc zjawisko bardzo niekorzystne finansowo. Najlepiej wychodzą na tym podmioty, które nie dopuszczają do powstania tej transakcji. Umożliwia to połączenie fotowoltaiki z magazynem energii. Dzięki niemu nadwyżki wyprodukowanego zasobu są gromadzone, a wykorzystywać je można w dowolnej chwili, według uznania.

Magazyn energii – czy warto?

Magazyn energii pozwala gromadzić jeszcze więcej oszczędności finansowych w związku z faktem, iż nie dochodzi do transakcji kupna i sprzedaży. Zapewnia on również niezależność i samowystarczalność energetyczną, również podczas sytuacji kryzysowych, takich jak awaria lokalnej sieci. Wówczas gospodarstwo domowe, rolne i przedsiębiorstwo mogą działać bez względu na brak dostawy prądu. W przypadku firm i gospodarstw rolnych jest to szczególnie istotne, ponieważ podmioty te nie muszą robić przerwy w trakcie pracy i odczuwać strat. Magazyn energii można również w każdym momencie powiększyć. Jeśli okaże się, iż początkowa objętość nie spełnia oczekiwań i jest niewystarczająca. Proces powiększania jest nieinwazyjny i łatwy w przeprowadzeniu przez specjalną, wyszkoloną ekipę montażową.

Oceń artykuł:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *