Zalety stosowania dzbanków filtrujących

Zalety stosowania dzbanków filtrujących

Dzbanki filtrujące do wody są produktami, które napotkać można w wielu gospodarstwach domowych, przedsiębiorstwach czy obiektach użyteczności publicznej. W czym tkwi sekret ich popularności? Dlaczego tak wiele osób decyduje się na ich użytkowanie? Poznajmy najważniejsze zalety korzystania z popularnych dzbanków filtrujących.

Oszczędność wody dzięki indywidualnemu dopasowaniu do własnych potrzeb

Dzbanki filtrujące wodę to szeroka, różnorodna gama wielu produktów. Takie rozwiązanie sprawia, że doskonale dopasujemy model do własnych, indywidualnych preferencji. Przede wszystkim możemy wybierać pośród różnych pojemności (od 2 l do 4 l), kolorów pokrywy (np. zieleń, czerwień, czerń, mięta), rodzajów filtra czy wskaźników wymiany filtra (LED inteligentny bądź wskaźnik manualny).

Wysoka jakość wody

Dzbanki filtrujące pozwalają na uzyskanie wysokiej jakości wody, nawet pomimo złej klasy wody kranowej. Dzbanki są produktami, które posiadają liczne certyfikaty i atesty. Pozbawione są BPA. Specjalistyczne filtry oczyszczają wodę z osadu, kamienia, metali ciężkich, rdzy czy chloru. Długotrwałe picie zanieczyszczonej wody ma niezwykle niekorzystny wpływ na stan naszego zdrowia czy ogólne samopoczucie. Oczyszczona z zanieczyszczeń woda dodatkowo wydłuża żywotność sprzętów AGD, takich jak np. ekspresy do kawy.

Doskonały smak

Woda kranowa, zwłaszcza w starym budownictwie, które wyposażone jest w długoletnie instalacje wodociągowe, posiada charakterystyczny, metaliczny posmak. To efekt rdzy, która osadza się w rurach dostarczających wodę. Dzbanki filtrujące skutecznie poprawiają smak wody, eliminując z niej chlor oraz rdzę.

Troska o Matkę Naturę

Dzbanki filtrujące pozwalają na doskonałą ochronę środowiska naturalnego. Czysta woda o doskonałym smaku, która dostarczana jest z dzbanka, eliminuje konieczność zakupu wody butelkowanej. Dzięki temu znacznie obniża się zużycie plastiku danego gospodarstwa domowego czy przedsiębiorstwa. Badania naukowe jednoznacznie wskazują, że planeta zanieczyszczona jest plastikiem na każdym, najbardziej odległym skrawku – od pustyń, po arktyczne śniegi. Średnie roczne zużycie plastiku przez jednego obywatela europejskiego wynosi aż 31 kg.

Sprawdź!  Co to jest Hangouts? Do czego służy i jak działa Hangouts?

Łatwość użytkowania

Dzbanki filtrujące są niezwykle łatwe w użytkowaniu. Mniej więcej raz na 30 dni należy zmienić filtr, trzykrotnie przefiltrować pełny zbiornik dzbanka, by móc cieszyć się doskonałą jakością nawet 200 l używanej wody na jednym filtrze. Jednorazowa filtracja wody kranowej zajmuje mniej więcej jedynie 2 minuty.

Oszczędności finansowe

Dzbanki filtrujące to zdecydowanie jeden z najkorzystniejszych sposób na wygenerowanie oszczędności związanych z powszechnym wykorzystywaniem wody. Zdecydowanie tańszą alternatywą dla wody butelkowanej jest filtracja przy pomocy nowoczesnych dzbanków. Po pierwsze są one niezwykle wydajne, a po drugie, pozwalają na wyższy komfort – nie ma konieczności zakupu, transportu i wznoszenia całych zgrzewek wody zamkniętych w plastikowych butelkach. Polecamy produkty lidera rynku https://dafi.pl/dzbanki-filtrujace.

Oceń artykuł:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *