Czym charakteryzuje się szkło hybrydowe na telefon?

szklo hartowane

Źródło: Pexels

Hybrydowe szkła ochronne na ekran telefonu są przeznaczone do zabezpieczenia go przed zarysowaniem i pękaniem. Jakie mają właściwości? Czy warto się na nie zdecydować?

Szkło hybrydowe – co to jest?

Szkło hybrydowe na telefon to rodzaj produktu, który stanowi połączenie właściwości szkła hartowanego oraz folii ochronnej.

Szkło hartowane jest trwałe, odporne na zarysowania, ale jest dość grube. Folie ochronne są natomiast cienkie i elastyczne. Szkło hybrydowe łączy w sobie zalety obu tych produktów.

Jakie właściwości ma szkło hybrydowe na telefon?

Najważniejsze właściwości szkła hybrydowego na ekran:

  • Jest wysoce odporne na pękanie, ponieważ dobrze pochłania energię po uderzeniu.
  • Jest cieńsze niż szkło hartowane, dlatego nie odznacza się na ekranie telefonu i przez to nie wpływa negatywnie na jego wygląd.
  • Wyróżnia się wysoką przezroczystością, dlatego nie jest zauważalne po nałożeniu na ekran i nie zmienia wyglądu obrazu.
  • Jest odporne na zarysowania, które mogą powstać podczas użytkowania telefonu, na przykład w trakcie noszenia go w kieszeni z kluczami, monetami.
  • Nie powoduje zaburzenia pracy czytników linii papilarnych umieszczonych na ekranach.
  • Jest proste i szybkie w montażu nawet dla niedoświadczonej osoby, dlatego można łatwo nałożyć je samodzielnie.

Jak wybrać dobre szkło hybrydowe na ekran?

Wybierając odpowiednie szkło hybrydowe na ekran swojego telefonu, warto uwzględnić poniższe czynniki:

Model telefonu

W pierwszej kolejności należy dobrać szkło hybrydowe do modelu swojego telefonu, ponieważ tylko wtedy może ono zapewnić idealne dopasowanie.

Budowa szkła

Nowoczesne smartfony często wyposażone są w zakrzywione ekrany. Aby uzyskać pełną ochronę takich ekranów, warto wybrać szkło hybrydowe o konstrukcji 5D. Oznacza to, że pokrywa ono nie tylko samą płaszczyznę ekranu, ale również jego krawędzie, zapewniając jeszcze skuteczniejszą ochronę.

Sprawdź!  Nawierzchnia o szerokim zastosowaniu

Powłoka oleofobowa

Aby ekran był zabezpieczony przed widocznymi odciskami palców, warto wybrać szkło hybrydowe z powłoką oleofobową. Odpycha ona cząsteczki tłuszczu, aby nawierzchnia ekranu była czystsza.

Powłoka antybakteryjna

Dostępne są również szkła wyposażone w antybakteryjne powłoki, które zapewniają większą higienę telefonu, chroniąc użytkownika przed szkodliwymi bakteriami osadzającymi się na ekranie.

Takie właściwości wykazują szkła hybrydowe oferowane przez firmę Forcell, które mają powłokę Biomaster z atestem PZH (Państwowy Zakład Higieny). Można kupić je w sklepie Forcell pod adresem: https://forcell.pl/szkla-hybrydowe.

Akcesoria dołączone do szkła

Warto również zwrócić uwagę na to, jakie akcesoria zostały dołączone do zestawu. Najlepiej, aby zawierał on wszystko, co potrzebne do zamontowania szkła na ekranie, czyli ściereczki, adaptery, szpatułki.

Szkło hybrydowe może być więc bardzo dobrym wyborem, gdy celem jest skuteczna ochrona telefonu. Niepękające, cienkie szkło tego typu stanowi alternatywę dla grubszego i bardziej podatnego na pękanie szkła hartowanego oraz dla mało trwałych folii ochronnych.

Oceń artykuł:
[Total: Average: ]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *