Izolacje wdmuchiwane – metoda na docieplenie budynku

Czy wiesz, że brak ocieplenia dachu, lub źle wykonane ocieplenie może powodować, nawet do 30% strat ciepła w Twoim domu? Jeśli w trakcie letniego upału Twój dom bardzo szybko się nagrzewa, a podczas ujemnych temperatur szybko się wychładza – możesz mieć ten problem. W takiej sytuacji jedynym wyjściem jest docieplenie budynku.

Jak najlepiej docieplić budynek?

Na rynku można znaleźć wiele dostępnych metod docieplania budynków. Wśród nich znajdziemy styropian, wełnę szklaną czy piankę poliuretanową. Jedną z ekologicznych i najskuteczniejszych metod jest izolacja wdmuchiwana za pomocą celulozy. Jednak najpierw musimy znaleźć przyczynę uciekającego ciepła. Celuloza może zostać zastosowana praktycznie wszędzie, w przypadku ścian, dachów i innych elementów budynku. Wystarczy wywiercić otwór w powierzchni i za pomocą kamery termowizyjnej zlokalizować mostki termiczne. Ten sam otwór pozwala na wdmuchiwanie materiału izolacyjnego do środka. Ten sposób izolacji nie wymaga demontażu elementów budynku!

Izolacja wdmuchiwana – jak przebiega proces?

Wełna celulozowa bardzo często występuje w postaci granulatu. W skład granulatu najczęściej wchodzą włókna mineralne oraz włókna celulozowe, a specjalny agregat wdmuchuje granulat bezpośrednio w wolną przestrzeń. Sposób aplikacji materiału pozwala na uzyskanie jednolitej struktury izolacji. W tym przypadku nie musisz się już martwić o mostki termiczne i straty ciepła.

Ekologiczny wymiar izolacji wdmuchiwanej

Materiały, z których powstaje granulat, pochodzą z recyklingu, a więc są przyjazne dla człowieka i środowiska. W wyniku procesu powstawania izolacji nie tworzą się odpady, a zużyta izolacja może zostać poddana recyklingowi. Izolacja wykonana za pomocą wdmuchiwania celulozy jest w pełni niepalna, a także nie tworzy środowiska sprzyjającego rozwojowi bakterii i grzybów. Więcej na jej temat możesz dowiedzieć się tutaj https://termo-strop.pl/izolacje-wdmuchiwane/wdmuchiwanie-celulozy/

Podsumowując, izolacje wdmuchiwane to znakomita alternatywa dla tradycyjnych metod termoizolacji. Warto dodać, że oprócz właściwości termoizolacyjnych posiada świetne parametry jako izolacja akustyczna.

Oceń artykuł:
[Total: 3 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *