Wyburzenie fabryki – na co zwrócić uwagę zatrudniając ekipę rozbiórkową

prace rozbiorkowe w krakowie

W przypadku przenoszenia siedziby firmy czy też po prostu konieczności zastąpienia starszych budynków nowymi, przychodzi czas na rozbiórkę. Do przeprowadzenia prac rozbiórkowych bezwzględnie należy zatrudnić profesjonalistów. Jak ich wybrać? Podpowiadamy!

Doświadczenie w danym obszarze

Niewątpliwie każdy projekt jest nieco inny i prace rozbiórkowe przebiegają inaczej. Warto wybrać firmę, która posiada doświadczenie w danym obszarze. Mowa tutaj głównie o specyficznych projektach, które wymagają zachowania szczególnej ostrożności czy przeprowadzenia niestandardowych czynności w celu odzyskania pewnych elementów konstrukcji. Dlatego też przed podpisaniem umowy z daną firmą i umówieniem terminu przeprowadzenia prac, warto skonsultować się z jej przedstawicielami w celu upewnienia się, że jest w stanie w poprawny sposób przeprowadzić rozbiórkę.

Prace rozbiórkowe prowadzone zgodnie z zasadami bezpieczeństwa

Należy pamiętać, że niepoprawnie przeprowadzone prace rozbiórkowe mogą być niebezpieczne. Teoretycznie rozbiórka jest bezpieczniejsza niż wyburzenie, jednak również w tym przypadku może dojść do wypadku. Jeśli w obiekcie zostaną materiały wybuchowe lub łatwopalne, łatwo o tragedię. Może do niej dojść również wskutek opadania dużych elementów. Dlatego należy wybrać firmę, która zawsze działa zgodnie z zasadami BHP. Warto zapoznać się z procedurami bezpieczeństwa danej firmy, upewniając się, że są one restrykcyjne.

Koszty i terminy

Oczywiście dla każdego ważne są koszty przeprowadzenia prac rozbiórkowych i termin, w którym projekt zostanie zrealizowany. Nikt nie ma ochoty oczekiwać miesiącami na podjęcie się przez wykonawcę realizacji zadania. Niemniej zbyt szybkie terminy powinny budzić pewne podejrzenia. Otóż dobre firmy mają sporo zleceń, przez co nie są w stanie podejmować się projektów z dnia na dzień. Jeśli chodzi o koszty, sytuacja wygląda podobnie. Nie ma sensu przepłacać, jednak zbyt niska stawka powinna wzbudzać podejrzenia.

Zapraszamy po więcej informacji: Prace rozbiórkowe Kraków.

Oceń artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *