Jak zresetować router do ustawień fabrycznych?

Jak zresetować router

Szukasz odpowiedzi na pytanie jak przywrócić router do ustawień fabrycznych? Zapomniałeś hasło i nie wiesz jak zresetować hasło do routera? Takie pytania są codziennie poszukiwane przez osoby, które nie są obeznane w tym sprzęcie. W tym artkule dowiesz się jak zresetować router do ustawień fabrycznych.

Pierwszą rzeczą jaką należy wykonać jest sprawdzenie, czy router nie pracuje z domyślnymi ustawieniami. Często zdarzają się sytuacje, w których użytkownicy nie ustawiają żadnego hasła i korzystają z podstawowej konfiguracji producenta. Dokumentacja o domyślnych ustawieniach znajduje się w dokumentacji w pudełku. W większości routerów domyślnie ustawione są takie dane:

  • Użytkownik – Admin lub Administrator
  • Hasło – admin, password lub brak hasła

W Internecie znajduje się wiele stron, które posiadają dane na temat domyślnych loginów i haseł dla większości modeli routerów. Aby dostać się do ustawień routera należy w przeglądarce np. Chrome, Opera, Firefox lub Edge wpisać IP bramy dla naszej sieci.

Zobacz też: Co to znaczy WTF, XD, BTW, LOL, IDK, UWU, OMG, LMAO, KK, YIKES, CRINGE? Wyjaśniamy popularne skróty Internetowe

Dla większości popularnych routerów ten adres IP to 192.168.1.1 przy danych logowania użytkownik admin, hasło: admin

W przypadku gdy dane do logowania są inne, niż wskazane powyżej warto skorzystać z przycisku „Reset”, który znajduje się z tyłu routera.

Wciśnięcie przycisku „Reset” przez kilkanaście sekund spowoduje zresetowanie routera do ustawień fabrycznych. Prawdopodobnie dioty znajdujące się na urządzeniu zaczną migać podczas procesu resetu, gdy powrócą do standardowego oświetlenia, oznacza to, że proces się zakończą. Istnieją również urządzenia, których reset powstaje podczas odłączenia routera od prądu. Gdy uda się uzyskać ustawienia fabryczne, router pozwoli zalogować się do panelu admina zgodnie z danymi podanymi przez producenta. Warto pamiętać o tym, że reset urządzenia może spowodować zmianę IP i bramy domyślnej, należy również dokonać konfiguracji sprzętu zgodnie z danymi podanymi przez dostawcę internetu. Więcej treści o informatyce znajdziesz na stronie Popfiction. Zapraszamy

Sprawdź!  Taśmy LED – co powinniśmy o nich wiedzieć?

Oceń artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *