Zabezpieczenie auta przed kradzieżą, czyli jak ochronić swoją flotę?

Z kradzieżami jest jak z chorobami, lepiej im przeciwdziałać, niż mierzyć się z ich skutkami. Co możesz zrobić, by twoje pojazdy były bezpieczne?

Kradzieże aut zdarzają się dosyć często i zawsze jest to ogromna strata dla właściciela. W przypadku firm nagły, nieprzewidziany brak samochodu służbowego wiąże się zwykle z realnymi stratami. Te auta zostały zakupione, by pracować i przynosić zyski. Każdy dzień bez zrabowanego pojazdu to problem logistyczny, który niekiedy może prowadzić nawet do utraty klienta. Osoba prywatna, której skradziono pojazd, również zostaje narażona na dodatkowe wydatki. Musi zapłacić za dojazdy do pracy, a jeśli auto się nie znajdzie, zakupić kolejne. Co możesz zrobić, by zminimalizować ryzyko pojawienia się takiej przykrej sytuacji i ograniczyć straty?

Lokalizator GPS do monitorowania położenia pojazdu

System monitorowania aut idealnie sprawdza się w przypadku firm transportowych i dziś korzysta z nich już niemal każdy przewoźnik. To rozwiązanie daje możliwość podejrzenia, gdzie dokładnie znajduje się pojazd, ale również jak przebiega jego trasa, przy jakim zużyciu paliwa i z jaką prędkością. Usprawnia to czynności związane z zarządzania flotą, przyspiesza planowanie podjęcia kolejnych ładunków, czy poinformowanie klienta o przewidywanym czasie dostawy. To także fantastyczny sposób na zabezpieczenie pojazdów przed kradzieżą. Namierzenie złodzieja, umożliwia szybkie dotarcie do niego i odzyskanie mienia. Co istotne, dobry lokalizator ma niemal nieograniczony zasięg, dlatego będzie spełniał swoją funkcję również podczas śledzenia aut poruszających się po całej Europie i świecie.

Inne sposoby na zabezpieczenie samochodu przed kradzieżą

Choć ochrona auta przed złodziejami wiąże się z dodatkowym wydatkiem, ma ona na celu ustrzec cię przed znacznie wyższymi kosztami. Które więc z dostępnych metod są najskuteczniejsze i najbardziej opłacalne? Te wykorzystujące najnowocześniejszą technologię.

Monitoring GPS z transmisją danych przez internet to propozycja dla tych, którym zależy, by ich auta były bezpieczne w każdym momencie, niezależnie od tego, gdzie i na jakim parkingu pozostawi je kierowca. Z tego rozwiązania korzystają chętnie zarówno prywatni właściciele samochodów osobowych, firmy posiadające flotę samochodów służbowych, jak również przewoźnicy, którzy pragną ochronić swoje auta ciężarowe, busy, autokary itp.

Sprawdź!  Zalety skutera elektrycznego w mieście i poza miastem

System alarmowy Dallas z pastylkami to kolejna możliwość, która przynosi doskonałe rezultaty, dzięki czemu sięga po niego coraz większa grupa właścicieli pojazdów. Na czym to polega? Specjalna pastylka, posiadająca swój indywidualny kod jest niezbędna do tego, by uruchomić auto. Co więcej, gdy ktokolwiek podejmie próbę włączenia silnika bez pastylki, Centrum Monitoringu otrzyma sygnał alarmowy i przekieruje go na numer komórkowy podany przy podpisywaniu umowy.

Elektroniczny czujnik zmiany położenia auta – to sprawdzony sposób, który nie pozwoli nawet na zuchwałą kradzież za pomocą lawety.

Możesz również wyposażyć swoje auto w system nadzoru wizyjnego, przyciski napadowe, a także w specjalne mikrofony, które transmitują głosy z kabiny, co pomoże zidentyfikować sprawców lub poznać ich plany.

Oceń artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *