Zalety skutera elektrycznego w mieście i poza miastem

skuter elektryczny dla dorosłych

Elektryczne skutery charakteryzują się prostą i wydajną konstrukcją. Na skutek coraz większego zapotrzebowania na te pojazdy, na rynku znajdziemy wiele odmian dostosowanych do jazdy po mieście, jak i poza nim. Cicha, wygodna jazda, brak emisji spalin i oczywiście oszczędności finansowe to jedne z najważniejszych zalet tych pojazdów. Zobacz, co jeszcze sprawia, że elektryczny skuter z dużym zasięgiem jest idealnym wyborem do podróżowania i jazdy po mieście! 

Skuter elektryczny do jazdy po mieście – czy się opłaca? 

Skutery z silnikami elektrycznymi stają się coraz popularniejsze. Sprzyja temu między innymi polityka w dużych miastach, które stają się coraz bardziej ograniczone dla kierowców samochodowych. Elektryczny skuter miejski pod względem jazdy niewiele się różni od roweru elektrycznego, jednak jest bardziej zabudowany i posiada znacznie wydajniejszy silnik dający mnóstwo satysfakcji z jazdy. Zarówno dłuższa lub krótsza podróż będzie przyjemna dzięki wygodnej podpórce na nogi, siedzisku i cichej pracy silnika elektrycznego. Na uwagę zasługuje również brak emisji spalin. 

Wyposażając się w skuter do jazdy po mieście, można zyskać zarówno czas, jak i pieniądze. Ten niezwykle opłacalny środek lokomocji doceniany jest przede wszystkim przez osoby, które regularnie wykonują wiele mniejszych tras w obrębie miasta. Częste postoje, stanie w korkach, a także problemy ze znalezieniem miejsca parkingowego są dniem powszednim właścicieli samochodów. Kierowca skutera może jednak liczyć nie tylko na możliwość stanięcia tuż przy światłach, ale także dodatkowe benefity zapewniane przez niektóre samorządy. Świetnym przykładem jest możliwość wykorzystywania buspasów. Dzięki temu elektryczny skuter zapewnia znacznie szybsze poruszanie się po zatłoczonej metropolii, a jego kierowca nie musi obawiać się kolejnego spóźnienia na ważne spotkanie! 

Skuterem elektrycznym na wycieczkę poza miasto 

Chociaż najbardziej znane zalety skuterów dotyczą częstych podróży na krótkich dystansach, maszyny te idealnie sprawdzają się także w dłuższych trasach. Nowoczesny skuter elektryczny z dużym zasięgiem jest w stanie pokonać odległość nawet 130 km na jednym ładowaniu baterii. Szczegóły dotyczące zużycia mogą być inne w zależności od rodzaju jednostki napędowej, jak i sposobu jazdy oraz całkowitego obciążenia pojazdu. Wciąż jednak współcześnie oferowane skutery z silnikami elektrycznymi zapewniają mnóstwo swobody. Można się nimi wybrać na przejażdżkę poza miastem, a latem nad pobliskie jezioro. Dzięki temu, że skuter nie zanieczyszcza środowiska, a silnik elektryczny pracuje niezwykle cicho, wypad za miasto będzie jeszcze bardziej udany. Idealnym modelem na dłuższe wycieczki będzie skuter Havana, który wyróżnia się niezapomnianą stylistyką vintage. 

Sprawdź!  Korzyści z wynajmu samochodu podczas podróży - dlaczego warto?

Ceny, koszty i opłacalność skuterów elektrycznych 

Już za kilka lub kilkanaście tysięcy złotych można nabyć nowoczesny pojazd z dużym zasięgiem ponad 100 km i prędkością maksymalną umożliwiającą najbardziej satysfakcjonującą jazdę. Koszt nowego skutera elektrycznego jest wielokrotnie niższy od samochodu, jednak realne oszczędności widać na płaszczyźnie dalszej eksploatacji pojazdu. Pomimo wyższych cen za energię elektryczną, podróżowanie skuterem wciąż jest bardzo opłacalne. Największe korzyści można dostrzec wtedy, kiedy często jeździ się po mieście od punktu do punktu. Tego typu jazda nie naraża właściciela na ryzyko awarii lub szybszego zużycia podzespołów tak, jak w przypadku samochodu. Ostatecznie więc to, ile kosztuje skuter elektryczny (cena pojazdu i wszystkie koszty eksploatacyjne), bez względu na sposób użytkowania, zawsze będzie atrakcyjniejsze finansowo od samochodu z jednostką spalinową.

Oceń artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *