Co zrobić jak zamarznie płyn do spryskiwaczy?

samochod

W niskich temperaturach nie jest rzadkością, że niektórym osobom zamarza płyn do spryskiwaczy. Jeśli jeszcze Ci się to nie zdarzyło, uważaj się za szczęściarza. Brak możliwości użycia spryskiwacza to dosyć niekomfortowy oraz niebezpieczny przypadek.

Metody rozmrażania płynu do spryskiwaczy szyb

W przypadku, gdy nie pomyślałeś o tym wcześniej i już zauważyłeś, że płyn zamarzł, oto kilka wskazówek, które pomogą Ci go rozmrozić.

Ostrzeżenie: Bez względu na to, jaką opcję wybierzesz, aby rozmrozić płyn do wycieraczek, nie wylewaj gorącej wody na dysze, aby spróbować rozmrozić wszelkie nagromadzenia lodu. Gorąca woda zmieszana z zimnym powietrzem może spowodować pęknięcie przedniej szyby.

Zaparkuj w garażu

Najprostszym sposobem na przywrócenie płynu do spryskiwaczy do stanu płynnego jest zaparkowanie samochodu w ciepłym garażu. Chociaż jest to najprostsze rozwiązanie, może to zająć trochę czasu, aby płyn do spryskiwaczy się rozmroził, jednak nie wymaga to wiele pracy. Gdy płyn powróci do stanu płynnego, trzeba go spuścić z układu i wlać właściwy płyn, najlepiej dobrej jakości niezamarzający płyn do wycieraczek. Jeśli nie masz garażu, w którym możesz zaparkować samochód, lub nie masz czasu na czekanie, jest jeszcze kilka innych możliwości.

Suszarka do włosów

W przypadku tej opcji będziesz musiał albo zaparkować samochód blisko gniazdka lub użyć przedłużacza. Jeśli jesteś w stanie bezpiecznie dostać suszarkę do włosów wystarczająco blisko samochodu, podłącz do prądu, włącz i skieruj ją na zbiornik spryskiwaczy oraz węże. Gorące powietrze będzie krążyć wokół zamrożonego płynu i będzie ostatecznie go rozmrażać.

Teraz możesz wyczyścić system ze złego płynu do spryskiwaczy i zastąpić go lepszym rozwiązaniem.

Usuń zbiornik

Wreszcie, ostatnią opcją jest usunięcie butelki zbiornika z pojazdu i wziąć go do środka, aby ogrzać się w pobliżu wentylatora, kaloryfera lub grzejnika. Wystarczy pamiętać, aby umieścić go w wiadrze lub patelni, aby zapobiec rozlaniu cieczy z dostaniem się na całej podłodze podczas rozmrażania.

Sprawdź!  Czy fotoradar robi zdjęcie z tyłu? Czy błysk oznacza mandat z fotoradaru?

Możesz też przepłukać go w gorącej wodzie. Po usunięciu, zbiornik może być wypełniony bardzo gorącą wodą, aby wypłukać płyn z linii i dyszy. Po całkowitym spuszczeniu płynu można go napełnić lepszym środkiem zapobiegającym zamarzaniu wycieraczek i umieścić z powrotem w samochodzie.

Problem z tą opcją jest taki, że usunięcie zbiornika nie zawsze jest łatwym zadaniem i z pewnością nie jest zalecane dla osób niedoświadczonych.

Oceń artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *