Manicure żelowy – wszystko co powinnaś wiedzieć przed zrobieniem

manicure żelowy

Nie ma lepszego sposobu na zrobienie sobie przyjemności niż luksusowy manicure żelowy. Odrobina zdobienia paznokci modny odcień dodadzą Ci pewności siebie tak samo, jak nienaganny strój czy naprawdę dobry dzień u fryzjera. W przeciwieństwie do tych rzeczy, które utrzymują się tylko przez jeden lub kilka dni, solidny manicure żelowy może Ci wystarczyć nawet na cztery tygodnie, jeśli dobrze rozegrasz swoje karty.

Pewnie zadajesz sobie pytanie: „Jak to? Moje paznokcie zwykle odpryskują po trzech dniach!”. Cóż, dzięki szybkoschnącej formule, proces aplikacji jest szybszy niż w przypadku zwykłego lakieru do paznokci i utrzymuje się cztery razy dłużej. Oznacza to, że będziesz mogła cieszyć się swoimi pięknymi paznokciami przez wiele tygodni.

Zobacz też: Wyjaśniamy popularne skróty Internetowe

Co to jest manicure żelowy?

Manicure żelowy to usługa, w której wykorzystuje się lakier na bazie żelu i wymaga lampy UV lub LED, aby utwardzić lakier i utrwalić go na paznokciach. Podczas gdy zwykły lakier może odpryskiwać już po dwóch lub trzech dniach, żel pozostaje bez odprysków przez wiele tygodni.

Choć manicure żelowy wygląda tak samo jak zwykły manicure, jego dodatkową zaletą jest to, że jest trwalszy i bardziej wytrzymały. Ponadto, piękno manicure żelowego polega na tym, że może go wykonać każdy, niezależnie od tego, czy masz super krótkie paznokcie, czy długie jak u Kylie Jenner.

Zobacz też: Jak zmienić nazwę w Roblox?

Jaka jest różnica między żelem a akrylem?

Żel i akryl to dwie zupełnie różne rzeczy – paznokcie akrylowe robi się za pomocą proszku zanurzonego w rozpuszczalniku. Zasadniczo używa się ich do przedłużania paznokci lub nakładania mocniejszej warstwy na naturalny paznokieć. Czasami paznokcie akrylowe są dostępne w różnych kolorach, ale zazwyczaj są one bezbarwne lub w naturalnych odcieniach. Z kolei żele mają odcienie lakieru do paznokci i są utwardzane w lampie UV lub LED.

Sprawdź!  Jak zrobić loda chłopakowi? Jak zrobić facetowi loda? Sztuka kochania ustami

Manicure żelowy – jak długo wytrzymuje?

Największą zaletą manicure żelowego jest jego trwałość. „Żelowy manicure może utrzymać się do dwóch tygodni przy odpowiednim przygotowaniu paznokci i domowej pielęgnacji, takiej jak stosowanie olejku do skórek i balsamu do rąk. Jeśli jednak będziesz naprawdę ostrożna, może on wytrzymać nawet cztery tygodnie.

Jeśli masz przed sobą kilka wydarzeń, takich jak bal maturalny, rozmowy kwalifikacyjne i rodzinne wakacje, żele mogą być idealnym rozwiązaniem.

Zobacz też: Co to jest Hangouts

Czy żelowe manicure niszczy paznokcie?

Nie, jeśli są wykonywane prawidłowo! Manicure żelowy nie jest szkodliwy dla paznokci, jeśli jest wykonany profesjonalnie. Może być jednak szkodliwy, jeśli nie zostanie odpowiednio przygotowany, nałożony i usunięty. Powszechnym błędnym przekonaniem jest to, że manicure żelowy niszczy paznokcie, podczas gdy w rzeczywistości to proces usuwania jest zazwyczaj najbardziej szkodliwy.

Unikaj samodzielnego zdejmowania żelu (wiemy, że to kuszące), a jeśli robisz paznokcie w salonie, upewnij się, że technik nie opiłowuje ich, nie poleruje ani nie używa wiertarki.

Zobacz też: jak zrobić świeczkę w Minecraft?

Manicure żelowy – jak bezpiecznie usunąć?

Najważniejsze są łożyska Twoich paznokci i skórki – są one zbudowane z żywej tkanki, dlatego musisz być ostrożna podczas procesu nakładania i zdejmowania. Nie wolno ich zrywać. Żele można bezpiecznie usunąć w salonie kosmetycznym lub samodzielnie w domu za pomocą acetonu, folii aluminiowej, wacików i pilnika do paznokci.

Jeśli idziesz do salonu, upewnij się, że technik usuwa żele ostrożnie. Nikt nie powinien agresywnie skrobać łożyska paznokcia. Produkt powinien się po prostu wykruszyć.

Zobacz też: Jak zrobić windę w Minecrafcie?

Czy lampy UV są niebezpieczne?

Te fioletowe lampki, które pomagają wysuszyć paznokcie, to tak naprawdę lampy UV. Konwencjonalna mądrość mówi, że niepotrzebne wystawianie się na działanie promieni UV jest szkodliwe, ale są one częścią usług salonu od zawsze.

Sprawdź!  Paulina Plenzler - tiktok, Instagram i wiek

Na szczęście, nastąpił ogromny postęp w technologii żelu i wiele marek przeszło na utwardzanie LED, które nie ma skutków ubocznych, jakie promienie UV mają na skórę.

Zapytaj o tę opcję w swoim salonie. Jeśli uwielbiasz suszenie przy użyciu lampy UV, na wszelki wypadek przed suszeniem nałóż na dłonie krem z filtrem przeciwsłonecznym.

Manicure żelowy

Zobacz też: Tik Tok bez zakładania konta

Czy zestawy do samodzielnego wykonania paznokci żelowych w domu działają?

Specjaliści przestrzegają przed stosowaniem domowych zestawów żelowych, jeśli nie jesteś zaznajomiona z odpowiednim przygotowaniem i aplikacją paznokci. Jeśli nie zostanie to zrobione prawidłowo, lakier żelowy może się podnieść, powodując pewne uszkodzenia naturalnego paznokcia.

Ale jeśli jesteś dość pewna swoich umiejętności w zakresie paznokci, wypróbuj je, jeśli chcesz zaoszczędzić pieniądze na cotygodniowym manicure. Domowe zestawy żelowe utrzymują się nieco dłużej niż zwykły manicure – może 10 dni – ale zdecydowanie nie są to produkty jakości salonowej. Aby uzyskać perfekcyjny żelowy paznokieć, musisz dokładnie przestrzegać instrukcji i mieć pewną rękę.

Oceń artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *