Co to jest adres rozliczeniowy?

co to jest adres rozliczeniiowy

Co to jest adres rozliczeniowy?

W kontekście kart kredytowych, adres rozliczeniowy to adres związany z kontem karty, który wyszczególnia miejsce, gdzie chciałbyś wysłać informacje rozliczeniowe.

Co to jest adres rozliczeniowy? – Głębsza definicja

Emitenci używają adresów rozliczeniowych, wraz z innymi danymi osobowymi, do autoryzacji nowych posiadaczy kart i wysyłania ważnych informacji rozliczeniowych.

Adresy rozliczeniowe i adresy wysyłkowe pełnią dwie odrębne funkcje, choć często są mylone. Wyciągi z karty kredytowej lub inne informacje rozliczeniowe są wysyłane na adres rozliczeniowy, natomiast takie rzeczy jak zamówienia internetowe, paczki i inne większe materiały są wysyłane na adres wysyłkowy, przy czym często są to dwa te same adresy. Jeśli poprosisz o nową kartę kredytową lub złożysz wniosek o jej wydanie, zostanie ona również wysłana na Twój adres rozliczeniowy (chyba że zażądasz inaczej).

Oprócz tego, że adresy rozliczeniowe służą do przesyłania informacji związanych z Twoim kontem, mogą również pomóc w zapobieganiu kradzieży tożsamości dzięki Systemowi Weryfikacji Adresu – znanemu również jako AVS.

System AVS działa w celu ograniczenia liczby fałszywych opłat w trakcie procesu kasowego, porównując adres rozliczeniowy karty z adresem wysyłki podanym przy zakupie. System AVS wysyła do sprzedawcy kod określający, czy adresy są zgodne, czy też nie.

Przykład adresu rozliczeniowego

Powiedzmy, że ktoś kradnie informacje o Twojej karcie i próbuje kupić telefon komórkowy, a następnie wysyła go do swojego miejsca zamieszkania.

W idealnej sytuacji sprzedawca zauważy, że adres rozliczeniowy i adres dostawy skradzionej karty nie zgadzają się (nie wszyscy sprzedawcy korzystają z systemu AVS) i odrzuci transakcję oraz powiadomi wystawcę karty.

Oceń artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *