Montaż parawanu nawannowego krok po kroku!

Montaż parawanu nawannowego krok po kroku!

Urządzając łazienkę, trzeba podjąć wiele często niełatwych decyzji. Jedną z nich jest ta dotycząca zakupu wanny lub kabiny prysznicowej. Każde z tych elementów wyposażenia ma swoich zwolenników. Optymalne zagospodarowanie łazienki często wymaga nietypowych rozwiązań. Coraz częściej spotkać się można z tym, że w łazience, w której jest wanna, montowane są parawany nawannowe. Zwiększają one znacznie funkcjonalność łazienki i sprawiają, że w przypadku takiej potrzeby – z wanny można skorzystać w taki sposób, jak z kabiny. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak zamontować parawan nawannowy – koniecznie zapoznaj się z naszym poniższym wpisem. Zapraszamy!

Dlaczego warto jest zamontować parawan nawannowy?

Otóż powodów, dla których warto jest zamontować parawan nawannowy jest bardzo wiele. Zresztą dlatego też tak wiele osób się na to decyduje. Posiadając wannę, nie musimy ograniczać się tylko do korzystania z niej w sposób tradycyjny. Parawan montowany na wannie, sprawia że można po prostu wejść do wanny, rozstawić parawan i użytkować wannę, jak kabinę prysznicową.

Jest to idealne rozwiązanie wtedy, gdy nie ma miejsca w łazience na montaż zarówno wanny, jak i kabiny prysznicowej. Poza tym parawan nawannowy sprawdza się także idealnie wtedy, gdy wśród domowników są małe dzieci. Jak wiadomo zabawa podczas kąpieli w wannie, jest czymś wspaniałym! Często jednak dochodzi podczas jej do zachlapania podłogi w łazience – wystarczy rozłożyć parawan, aby temu zapobiec. Poza tym obecnie parawany nawannowe dostępne są w tak wielu wariantach (także kolorystycznych), że mogą być one nie tylko funkcjonalne, ale także i dekoracyjne.

Parawany nawannowe

Jak zamontować parawan nawannowy?

Czy parawan nawannowy można zamontować samodzielnie? Okazuje się, że czynność ta nie jest bardzo skomplikowana i praktycznie każdy poradzi sobie z tą czynnością samodzielnie. Do montażu parawanu nawannowego wystarczą podstawowe narzędzia, które znajdują się praktycznie w każdym domu, takie jak: poziomica, wiertarka z odpowiednimi wiertłami, wkrętak oraz marker.

Sprawdź!  Wibroflotacja VF - na czym polega?

W pierwszej kolejności należy dokładnie wyznaczyć miejsce, w którym mają pojawić się profile mocujące. Nie jest to zadanie trudne. Wystarczy profil przyłożyć do ściany, dobrze wypoziomować i zaznaczyć markerem miejsce, w których będą wywiercone otwory. Po wykonaniu wiercenia, w otworach należy umieścić kołki. Następnie należy profil przykręcić do ściany oraz uszczelnić silikonem na całej długości.

Kolejnym krokiem jest wsunięcie parawanu w profil, a także i dokręcenie wkrętów mocujących. Należy sprawdzić czy dobrze przylega oraz czy prawidłowo się składa oraz nie zacina. Oczywiście warto jest zapoznać się z instrukcją montażową, która może różnić się w zależności od wybranego modelu. Poza tym można też posiłkować się filmikami instruktażowymi, które dostępne są w sieci.

Jaki parawan nawannowy wybrać? Czym się kierować podczas zakupu?

Wybór parawanów nawannowych jest obecnie ogromny! Tak naprawdę można wręcz pogubić się w gąszczu ofert. Poszczególne modele różnią się nie tylko ogólnym designem, rozmiarem, ilością części, z których się składają, a także i kolorem profili. Do popularnych obecnie zaliczyć można parawany nawannowe Radaway.

Modele te nie tylko zostały wykonane z dobrych materiałów, ale także i z dbałością o każdy detal. Warto wspomnieć o tym, że parawany nawannowe Radaway posiadają specjalną powłokę zewnętrzną, dzięki której zanieczyszczenia nie osadzają się na niej łatwo, tym samym utrzymanie jej w czystości jest bezproblemowe. Poza tym zostały wykonane w taki sposób, że sam montaż ich jest także prosty. Elementy są bowiem bardzo dobrze spasowane.

Oceń artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *