Koparki idealne do pracy na składach budowlanych

koparki rzeszów

W przypadku każdego rodzaju sprzętu, wybór należy uzależnić od przeznaczenia. Podobnie jest w przypadku koparek. Decydując się na nowe koparki, należy sprawdzić ich parametry i wybrać maszynę, która najlepiej będzie spełniać stawiane jej wymagania. Jakie są to wymagania w przypadku pracy na składach budowlanych? Jakiego typu i jakie konkretnie koparki sprawdzą się w takim zastosowaniu? Sprawdzamy!

Nowe koparki niewielkich rozmiarów

Niewątpliwie na składach budowlanych najlepiej sprawdzają się koparki, których wymiary nie są zbyt duże. Nowe koparki na skład budowlany powinny być przede wszystkim zwinne. Rzecz w tym, iż mowa o pracy w miejscu, gdzie panuje deficyt wolnej przestrzeni. Koparka jest zmuszona poruszać się po ciasnych przestrzeniach. Jednocześnie tego ruchu jest zwykle dużo, ponieważ praca na składzie to ciągłe transporty. Zwinność przy dobrym tempie jazdy to najważniejsze parametry koparki na skład budowlany.

Wielkość łyżki i sposób poruszania się

Kolejne kwestie, które warto uwzględnić, to wielkość łyżki i sposób poruszania się koparki. Jeśli chodzi o łyżkę, zasadniczo zawsze im większa, tym lepsza. Niemniej pamiętajmy o tym, co zostało wspomniane wcześniej, a mianowicie, że na składzie budowlanym liczy się rozmiar urządzenia. Dlatego ważne jest znalezienie kompromisu między wielkością maszyny a wielkością łyżki.

Sposób poruszania nowych koparek to zawsze jazda na kołach lub przemieszczanie się na ślimaku. Niemniej większość urządzeń posiada jednak koła. Ślimak sprawdzi się w trudnym terenie, jednak przeważnie nie jest potrzebny na składzie budowlanym. Powierzchnia, po której będzie się poruszała maszyna na składzie budowlanych, zwykle jest płaska i prosta do pokonania.

Wybór nowych koparek nie jest wcale tak trudny, jak mogłoby się wydawać. Jeśli chodzi o konkretne propozycje, we wspomnianym zastosowaniu doskonale sprawdzą się modele Günstig 906, Günstig 906T, czy Günstig 909. W przypadku wystąpienia zapotrzebowania na nowe koparki o większym udźwigu, polecamy model Günstig 935.

Sprawdź!  Jaka jest odpowiednia moc grzejnika do łazienki?

Polecamy także inne modele: Nowe koparki Rzeszów

Oceń artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *