Gdzie wynająć agregat prądotwórczy do zasilania maszyn i urządzeń budowlanych?

Agregat prądotwórczy to urządzenie niezbędne na każdej budowie. To właśnie on zapewnia zasilanie do maszyn, które będą pracować podczas wykonywania robót. Niestety zakup tego typu urządzenia bardzo często przerasta możliwości finansowe nie tylko mniejszych, ale i większych firm. Właśnie dlatego wiele przedsiębiorstw zajmujących się robotami budowlanymi decyduje się na wynajem agregatów prądotwórczych. Gdzie wynająć agregat prądotwórczy do zasilania maszyn i urządzeń budowlanych?

Agregat prądotwórczy – co to takiego?

Agregat prądotwórczy https://dzwigamy.com/agregat-pradotworczy/ jest urządzeniem pełniącym funkcję awaryjnego zasilania. Swoje zastosowanie znajduje nie tylko na budowie, ale też w domach, firmach czy fabrykach. Ze względu na to, że urządzenie jest pojemne, stanowi ono źródło energii nawet dla najbardziej wymagających sprzętów  o dużych wymaganiach, w tym maszynom i urządzeniom budowlanym. Co więcej, zapobiega też zniszczeniom w instalacjach elektrycznych czy zwarciom. 

Wynajem agregatów prądotwórczych – na co zwrócić uwagę? 

Chcąc wynająć agregat prądotwórczy, należy zdawać sobie sprawę, że urządzenie urządzeniowi nierówne. Agregaty różnią się między sobą przede wszystkim mocą i to właśnie na jej podstawie powinny być wybierane. Różnice w poszczególnych modelach znajdują się także w:

  • materiale, z jakiego zostały wykonane,
  • rozmiarach,
  • ilości faz,
  • wielkości zbiornika paliwowego,
  • elementów dodatkowych. 

W zależności od tego, jaki agregat sprosta naszym oczekiwaniom, różna będzie także cena wynajmu. Ta uzależniona jest bowiem od wymienionych czynników. Im wyższą mocą oraz klasą wyróżnia się agregat, tym wyższa będzie cena wynajmu.

Agregat prądotwórczy wynajem – jakie urządzenie wybrać? 

Wynajem agregatu prądotwórczego wbrew pozorom nie jest tak łatwe, jak mogłoby się wydawać. Urządzenie można wynająć u firm zajmujących się tego typu dystrybucją. Jaki agregat na budowę wybrać? Przede wszystkim powinno być to urządzenie o dużej mocy, z kilkoma gniazdami wyjściowymi. Warto, aby posiadał on generator z rozruchem elektrycznym. W przypadku częstego wyłączania i włączania jest to bowiem najlepsze i najbardziej wygodne rozwiązanie – nie tylko dla pracowników, ale i żywotności silnika. Najlepszym wyborem będzie agregat na olej napędowy, który będzie wydajny nawet podczas wielogodzinnej, nieprzerwanej pracy. Kolejny ważny parametr to napięcie. Ze względu na to, że maszyny budowlane potrzebują wysokiego napięcia do pracy, najlepszym rozwiązaniem będzie agregat trójfazowy.

Oceń artykuł:
[Total: 1 Average: 5]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *